Komunikat o odwołaniu treningów

W odpowiedzi na apel Prezydenta Miasta Gdyni o podjęcie kroków mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i ograniczanie ryzyka zakażenia od dnia 13 marca nie będą prowadzone treningi aż do odwołania.

Obóz treningowy – lipiec 2019

Podobnie jak w ubiegłym roku, członkowie i sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Shaolin Kung Fu i Tai Chi Chuan wzięli udział w obozie treningowym, który odbył się w dniach 21 – 27 lipca 2019 roku w ośrodku „Przy Patykach” w Zelowie (woj. łódzkie). Organizatorem tegorocznego obozu był ponownie Bartek Dymek z Łodzi.

Pod kierunkiem naszego Trenera mieliśmy okazję praktykować qigongi: Shaolin yi jin jing, Shaolin xi sui jing oraz Shaolin chan quan yang sheng gong, według przekazu sifu Shi Suganga. Ponadto uczyliśmy się shaolińskiej formy smoka (Shaolin long quan) i formy walki włócznią stylu smoka (Shaolin long qiang).

Podczas obozu każdy uczestnik otrzymał również pakiet materiałów zawierający informacje dotyczące praktykowanych form (opracowany i przygotowany na tę okazję przez naszego Trenera), a w trakcie praktyki Shaolin chan quan yang sheng gong uczestnicy prezentowali informacje dotyczące poszczególnych dwunastu głównych meridianów.

W tym roku ćwiczyliśmy wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Olsztyna, Łodzi, Trójmiasta oraz z Niemiec. Mieliśmy również okazję poznać członków Szczecińskiego Stowarzyszenia Kung Fu Pięciu Zwierząt.

Wszystkim uczestnikom obozu dziękujemy za wspólną praktykę, pomoc, wymianę doświadczeń i możliwość wspólnego spędzenia czasu.

Bartku – dziękujemy za organizację całego przedsięwzięcia!

Trenerze – DZIĘKUJEMY!

Obóz treningowy – lipiec 2018

W dniach 15 – 21 lipca 2018 roku członkowie i sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Shaolin Kung Fu i Tai Chi Chuan uczestniczyli w obozie treningowym, który odbył się w Zelowie (woj. łódzkie) w ośrodku „Przy Patykach”. Organizatorem tegorocznego obozu był nasz kolega z Łodzi.

Wspólnie z przyjaciółmi z Łodzi, Warszawy, Olsztyna, Krakowa oraz Żywca, pod kierunkiem naszego Trenera, praktykowaliśmy różne rodzaje qigongów: Ba duan jin, Liu zi jue, Luohan shi ba shou, Luohan gong, Yi zhi chan, Feng bai liu gong. Ponadto uczyliśmy się pierwszej formy miękkiego stylu walki mnichów z klasztoru Shaolin – Shaolin rou quan yi lu. Część uczestników z Żywca miała także okazję nauki form Shaolin kung fu: Luohan shi ba zhang oraz Shaolin Luohan shi ba shou yi lu.

Była to zarazem kolejna okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz wspólnego spędzenia czasu.

Bartku – dziękujemy!