AKTUALNOŚCI

Rozkład zajęć w okresie świątecznym

Zajęcia w poniedziałek 27 grudnia 2021 roku oraz 3 stycznia 2022 roku są odwołane. Pozostałe treningi odbędą się bez zmian.

Uwaga – zmiana godzin

Od 22 listopada 2021 r. zajęcia dla początkujących w poniedziałki rozpoczynają się o 18.00.

Artykuł

Informujemy o opublikowaniu na stronie http://kungfu.gdyniapozarzadowa.pl/shaolin-luohan-quan/ części drugiej opracowania na temat pierwszej formy shaolińskiego stylu walki Osiemnastu Rąk Buddyjskich Mnichów Shaolin Luohan Shiba Shou Yi Lu autorstwa Sławomira Pawłowskiego.

Zajęcia dla początkujących

Osoby zainteresowane tai chi oraz ćwiczeniami qigong zapraszamy w poniedziałki o 19.30 oraz w środy o 18.00. Zajęcia trwają półtorej godziny i są prowadzone przez wieloletnich uczniów shifu Sławomira Pawłowskiego.

Artykuły

Osoby zainteresowane historią, charakterystyką oraz ewolucją pierwszej formy walki shaolińskiego stylu Osiemnastu Rąk Buddyjskich Mnichów odsyłamy do najnowszego artykułu autorstwa Sławomira Pawłowskiego Shaolin luohan shiba shou yi lu część pierwsza – opublikowany na stronie http://kungfu.gdyniapozarzadowa.pl/shaolin-luohan-quan/

Zachęcamy również do zapoznania się z treścią kolejnej (szóstej) części Zapisków shaolińskich mnichów w tłumaczeniu Sławomira Pawłowskiego – zamieszczono na stronie http://kungfu.gdyniapozarzadowa.pl/shaolin-damo-qigong/

Wznowienie treningów w okresie wakacyjnym

Ograniczenia wprowadzone w związku z zakażeniami koronawirusem zostały złagodzone i możliwe jest przywrócenie treningów. Uwaga! Zostały zmienione godziny rozpoczęcia zajęć. Grupa tai chi rozpoczyna trening o 17.30, a grupa Shaolin kung fu o 19.00.

Komunikat o odwołaniu treningów

W odpowiedzi na apel Prezydenta Miasta Gdyni o podjęcie kroków mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i ograniczanie ryzyka zakażenia od dnia 13 marca 2020 r. nie będą prowadzone treningi aż do odwołania.

Obóz treningowy – lipiec 2019

Podobnie jak w ubiegłym roku, członkowie i sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Shaolin Kung Fu i Tai Chi Chuan wzięli udział w obozie treningowym, który odbył się w dniach 21 – 27 lipca 2019 roku w ośrodku „Przy Patykach” w Zelowie (woj. łódzkie). Organizatorem tegorocznego obozu był ponownie Bartek Dymek z Łodzi.

Pod kierunkiem naszego Trenera mieliśmy okazję praktykować qigongi: Shaolin yi jin jing, Shaolin xi sui jing oraz Shaolin chan quan yang sheng gong, według przekazu sifu Shi Suganga. Ponadto uczyliśmy się shaolińskiej formy smoka (Shaolin long quan) i formy walki włócznią stylu smoka (Shaolin long qiang).

Podczas obozu każdy uczestnik otrzymał również pakiet materiałów zawierający informacje dotyczące praktykowanych form (opracowany i przygotowany na tę okazję przez naszego Trenera), a w trakcie praktyki Shaolin chan quan yang sheng gong uczestnicy prezentowali informacje dotyczące poszczególnych dwunastu głównych meridianów.

W tym roku ćwiczyliśmy wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Olsztyna, Łodzi, Trójmiasta oraz z Niemiec. Mieliśmy również okazję poznać członków Szczecińskiego Stowarzyszenia Kung Fu Pięciu Zwierząt.

Wszystkim uczestnikom obozu dziękujemy za wspólną praktykę, pomoc, wymianę doświadczeń i możliwość wspólnego spędzenia czasu.

Bartku – dziękujemy za organizację całego przedsięwzięcia!

Trenerze – DZIĘKUJEMY!

Choroby nowotworowe – dieta i profilaktyka według tradycyjnej medycyny chińskiej

Polskie Stowarzyszenie Shaolin Kung Fu i Tai Chi Chuan zaprasza na prelekcję Choroby nowotworowe – dieta i profilaktyka według tradycyjnej medycyny chińskiej, która odbędzie się 24 marca 2019 roku o godz. 13.00 w pomieszczeniu przy ul. płk. Dąbka 189 (wejście przez przybudówkę). Wstęp wolny.

Obóz treningowy – lipiec 2018

W dniach 15 – 21 lipca 2018 roku członkowie i sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Shaolin Kung Fu i Tai Chi Chuan uczestniczyli w obozie treningowym, który odbył się w Zelowie (woj. łódzkie) w ośrodku „Przy Patykach”. Organizatorem tegorocznego obozu był nasz kolega z Łodzi.

Wspólnie z przyjaciółmi z Łodzi, Warszawy, Olsztyna, Krakowa oraz Żywca, pod kierunkiem naszego Trenera, praktykowaliśmy różne rodzaje qigongów: Ba duan jin, Liu zi jue, Luohan shi ba shou, Luohan gong, Yi zhi chan, Feng bai liu gong. Ponadto uczyliśmy się pierwszej formy miękkiego stylu walki mnichów z klasztoru Shaolin – Shaolin rou quan yi lu. Część uczestników z Żywca miała także okazję nauki form Shaolin kung fu: Luohan shi ba zhang oraz Shaolin Luohan shi ba shou yi lu.

Była to zarazem kolejna okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz wspólnego spędzenia czasu.

Bartku – dziękujemy!