dr Yuhong Xie

Dr Yuhong Xie – mistrz qigongu oraz doktor i lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM).

1985 – 1990 studiował TCM na Uniwersytecie w Nanjing. W tym czasie nauczył się od mistrza Wang Ruiting, sukcesora dziewiętnastej generacji mistrzów systemu qigongShaolin Qigong Nei Jin Yi Zhi Chan (tj. shaolińskiego systemu qigong „Jednego Palca Chan”). Po pięciu latach ciężkiego treningu rozwinął w sobie silną zdolność emitowania qi.

1990 – 1992 pracował w Naukowym Instytucie Badawczym Qigong w prowincji Jiangsu uczestnicząc w badaniach medycznych dotyczących qigongu oraz w jego propagowaniu. Miał tam możliwość uczenia się od ponad dwudziestu najbardziej znanych ekspertów qigongu z terenu całych Chin, między innymi od Yan Xin Pang Heminga oraz Lin Houshenga. W tym czasie poznał i opanował rozmaite systemy qigongu, tj. konfucjańskie, buddyjskie, taoistyczne, sztuk walki oraz medyczne.

1992 – 2005 na Uniwersytecie w Nanjing poprowadził szereg kursów z zakresu TCM, m. in. „Chiński qigong medyczny”, „Sposoby utrwalania zdrowia w TCM”, „Gerontologia w medycynie chińskiej”. Brał udział w pierwszym seminarium szkoleniowym organizowanym przez Chińskie Centrum Zarządzania Zdrowiem Poprzez Qigong. W lipcu 2005 otrzymał stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie akupunktury i qigong tuina na Uniwersytecie w Nanjing.

Od 2005 r. zamieszkuje w Wielkiej Brytanii zajmując się tradycyjną medycyną chińską, pracą kliniczną z wykorzystaniem akupunktury oraz nauczaniem, promując taijiquan oraz qigong w wielu krajach świata.

W oparciu o swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenia kliniczne połączył i zastosował w leczeniu teorię qi (qigong), zhen (akupunktura) oraz daoyin (starożytne prozdrowotne ćwiczenia chińskie). Stworzył unikalną metodę leczenia za pomocą tzw. igieł qi. Do regulacji qi pacjenta wykorzystuje się w niej qi zhi zhen – palec zamiast igły, tradycyjne igły do akupunktury – qi hao zhen oraz specjalne igły – qi fu zhen.

https://www.chinesedoctorxy.co.uk/