Shi Dehong

Shi Dehong (31 generacja mnichów klasztoru Shaolin)

świeckie imię: Jiao Hongmin

urodził się 11 sierpnia 1968 roku w mieście Dengfeng położonym 13 km od klasztoru Shaolin, do którego trafił jako kilkuletni chłopiec. Jego sifu został Wielki Mistrz Shi Suxi.

Podczas pobytu w klasztorze uczył się m.in. Da hong quan, Xiao hong quan, Luohan quan, Zhaoyang quan, Meihua quan, Pao quan oraz różnych rodzajów shaolińskich qigongów: Ba duan jin, Luohan gong, Yi jin jing i Luohan zhang gong. W tym czasie od lokalnego mistrza o nazwisku Zheng, nauczył się również 18 ćwiczeń automasażu Xi sui jing, wchodzących w skład Shaolin luohan yang sheng gong.

W klasztorze Shaolin przebywał do 31 roku życia. Po opuszczeniu klasztoru już jako świecki uczeń nadal kontynuował naukę u mnichów Shi Suxi oraz Shi Suyuna. Posiada również ogromną wiedzę z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM).

Obecnie propaguje Shaolin kung fu oraz Shaolin qigong prowadząc swoją szkołę sztuk walki na terenie Centrum Treningowego Sztuk Walki Klasztoru Shaolin oraz dzieląc się swoją wiedzą podczas licznych seminariów organizowanych zarówno w Chinach, jak i za granicą.